Prawo jazdy na motocykl

OC i AC lip 29, 2019

Jeżeli chcesz móc prowadzić motocykl, obowiązkowo musisz zdać testy, podobnie jak egzamin na standardowe prawo jazdy uprawniające do prowadzenia pojazdów mechanicznych kategorii B. Otóż o jakich wymogach mowa? Zobacz, co zawarliśmy w dalszych akapitach.
Po pierwsze, zaczynamy od papierologii. Nie obejdzie się bez sterty wymaganych odgórnie dokumentów, jakie kursant i przyszły motocyklista będzie musiał dostarczyć. Bez tego nie ruszy cała machina przybliżająca nas do otrzymania upragnionych uprawnień. Nie jest to coś przyjemnego, ale tego etapu nie ma szans pominąć.

Otóż, po pierwsze zdawanie prawa jazdy na motocykl zawsze łączy się ze skompletowaniem wszystkiego, co składa się na profil kandydata na kierowcę, czyli tak zwane PKK. Jest to wniosek pozwalający na to, aby kursant zaczął kurs a następnie ustalił datę egzaminu. Pobieramy wniosek online, a następnie wypełniamy cały formularz i drukujemy go. Obowiązkowo musi być wydruk dwustronny w formacie A4. Następnie, do wniosku dostarczamy zdjęcie, jakiego wymiary mają być również stricte określone, to jest 35 na 45 milimetrów, a więc jest to standardowe zdjęcie paszportowe. Następny krok to badanie lekarskie, w jakim pod lupę brany jest w szczególności wzrok oraz słuch przyszłego motocyklisty. Wszystkie papiery wraz ze zdjęciem donosimy do wydziału komunikacji, gdzie należymy ze względu na miejsce zamieszkania. Wystarczy wejść na stronę online placówki urzędowej w danej miejscowości i od razu możemy zarezerwować sobie wizytę, nie czekając do tego w kolejkach.
Napisane przez:

Przez lukasz