Ubezpieczenie pojazdu

OC i AC sie 5, 2019

Zdając egzamin na prawo jazdy, praktycznie każdy decyduje się na to, aby nawet jako świeżo upieczony zmotoryzowany, nabyć swój pierwszy własny pojazd mechaniczny. Niemniej jednak wiąże się to z większą inwestycją niż się to na pierwszy rzut oka wydaje. Samo posiadanie wydzielonego budżetu na zakup pojazdu mechanicznego to jedno.

Druga równie istotna i co ważne i godne podkreślenia – obligatoryjna – kwestia to natomiast posiadanie aktualnej polisy ubezpieczenia komunikacyjnego jakie w naszym kraju jest obowiązkowe czyli OC, a więc ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.
Nie brak sceptycznie do tego tematu nastawionych, którzy uznają, że posiadanie bieżącego OC to wyłącznie nabijanie kasy towarzystwom ubezpieczeniowym, bo przecież jakie jest ryzyko, że to akurat my będziemy uczestniczyć w nieszczęśliwym zdarzeniu drogowym. Niestety, ryzyko jest i bardzo często nie chodzi już nawet o nasze przewinienia, ale o to, że na drodze nie przewidzimy, z kim mamy do czynienia- czy tego chcemy, czy nie, dlatego jako rozsądni i wiadomi uczestnicy ruchu drogowego, obowiązkowo powinniśmy postawić na właściwe i niemożliwe do pominięcia chcąc prowadzić bezpiecznie, ubezpieczenie komunikacyjne OC. Jest to kilkaset złotych z reguły, a kierowca, zwłaszcza tez świeżo upieczony, który dopiero zdał egzamin na prawo jazdy, może spać spokojnie, że jakby co, to nie ponosi żadnych opłat z własnego budżetu domowego i nie zostaje obarczony wydatkami. Jest to istotne w momencie szczególnie takim, kiedy to z naszej winy doszło do powstania jakichś szkód.
Napisane przez:

Przez lukasz