Prawo jazdy 2023 – możliwe zmiany

OC i AC sie 23, 2019

W zakresie kształtowania regulaminów zasad dotyczących zdawania egzaminów na prawo jazdy ciągle pojawiają się przeróżne modyfikacje. Ostatnie lata to czas napiętych sytuacji wśród kursantów, którzy musieli zmierzyć się z kompletnie odmienną formułą niż do tej pory. Konsekwencją tego stało się mocne zaostrzenie przepisów, porównując je z tym, co było jeszcze parę lat temu. Jak jednak zapowiada się na bieżący rok, już wkrótce można spodziewać się kolejnych istotnych przekształceń. W niniejszym poradniku podpowiemy, na co się powinni szykować ci, którzy chcą zyskać prawo do prowadzenia pojazdów mechanicznych w najbliższym czasie.
Wychodząc naprzeciw przeróżnych pogłoskom dotyczącym idących zmian, przygotowaliśmy krótki i zwarty poradnik dla kompletnie niezorientowanych. Otóż najważniejszą datą dla przyszłych kierowców jeszcze do niedawna miał być dzień czwartego czerwca minionego roku. Powód? Zapowiadano wtedy przełom, jeśli chodzi o egzamin i wymogi dotyczące zdobywania prawa do jazdy autami.

Mówiono jasno- będzie bardziej restrykcyjnie. Nie było tak jednak ostatecznie, gdyż zmieniono daty i na dziś dzień faktycznie Ministerstwo Cyfryzacji, co jakiś czas, zapowiada wprowadzenie zmian w 2019 roku. Są jednakże pewne propozycje, które rzeczywiście są brane pod uwagę. O czym mowa? O tym dowiesz się w kolejnych tekstach naszego serwisu. Na pewno chcemy jednakże potwierdzić, że jeśli w ogóle te zasady zostaną wprowadzone, to wcześniej muszą być poprzedzone usprawnieniem systemu CEPiK, czyli Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców.
Napisane przez:

Przez lukasz