Prawo jazdy – możliwe zmiany

Prawo jazdy lip 21, 2019

W 2019 roku ma być ostrzej niż do tej pory, aby zdać egzamin na prawo jazdy. Czy rzeczywiście planowane i długo zapowiadane już na czerwiec 2018 roku modyfikacje faktycznie będą tak bardzo restrykcyjne? Dowiesz się o tym, czytając niniejszy poradnik.
Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę to fakt, że planowane są dodatkowe limity prędkości. W szczegółach chodzi o to, że młodzi zmotoryzowani muszą przed zakończeniem się ósmego miesiąca okresu próbnego, który łącznie ma trwać dwa lata, ograniczać się w limitach jazdy po ulicy. Nie mogą bowiem jechać więcej niż pięćdziesiąt kilometrów na godzinę, kiedy w grę wchodzić będzie jazda na terenie zabudowanym, a także osiemdziesiąt kilometrów na godzinę przy jeździe poza obszarem zabudowanym i sto kilometrów na godzinę, kiedy mowa o jeździe na autostradzie oraz drodze ekspresowej dwujezdniowej.
Kolejna ważna kwestia, z jaką trzeba się liczyć to zakaz pracowania w zawodzie kierowcy tuż po zdaniu egzaminu na prawo jazdy.

Nie ma tu żadnego, najmniejszego nawet znaczenia fakt, że zdaliśmy test za pierwszym razem, od razu pozytywnie, ze świetnym wynikiem. Istotne ograniczenie względem pracy na stanowisku kierowcy tuż po zyskaniu uprawnień i staniu się świeżo upieczonym zmotoryzowanym obejmować ma wszystkich, przez całe osiem miesięcy od momentu otrzymania prawa jazdy w postaci dokumentu. Jest to ograniczenie, które przekłada się na redukcje szans na zyskanie pracy zarobkowej jako kierowca w prawie jazdy kategorii B, ale ma to być w celach zwiększenia bezpieczeństwa.
Napisane przez:

Przez lukasz