Prawo do jazdy – tego można się spodziewać

Motoryzacja lip 29, 2019

Bieżący rok ma nieść za sobą w kwestii zdawalności egzaminu na prawo jazdy zdecydowanie największe i najbardziej restrykcyjne zmiany, które obejmować będą tak wprowadzanie nowych ograniczeń, których do tej pory nie było, bądź nie były one aż tak potężne w swej skali, albo zaostrzenie przepisów jakie dotychczas obowiązywały. O konkretach więcej w dalszych fragmentach.
Jeśli chodzi o okres próbny, bo o tym mówi się najwięcej, to będzie to dwa lata, których nie da się nijak obejść, bez względu na to, jak i za którym podejściem ostatecznie kursant zdał pozytywnie egzamin państwowy.

Ograniczenia są niezbędne, co istotne i warte podkreślenia, nie tylko wśród kierowców świeżo upieczonych, którzy po raz pierwszy w swoim życiu zyskali uprawnienia do prowadzenia pojazdów mechanicznych w kategorii B, ale także i zmotoryzowanych, którzy prawo do jeżdżenia autami utracili i niestety muszą w roku bieżącym przystąpić do egzaminów na nowo. Co więcej, warto wyszczególnić jeden fakt, że dwuletni okres próbny obowiązuje u zmotoryzowanych jakim cofnięte zostały uprawnienia poprzez ponowne przekroczenie limitu punktów, czyli przekroczeniu pułapu dwudziestu czterech punktów karnych za naruszanie obowiązujących wymogów ruchu drogowego narzuconych przez kodeks drogowy, w przeciągu ostatnich pięciu lat od momentu, gdy wydane zostało im skierowanie na odbycie kursu reedukacyjnego. Co więcej, planowane są pewne modyfikacje w zakresie wspomnianego powyżej kursu reedukacyjnego, jakie nie są jeszcze nigdzie potwierdzone i nie do końca można je uznać za pewne i wiążące, ale jeśli to, co zapowiadano uda się wdrożyć w życie przyszłych kursantów, to kurs reedukacyjny będzie trwał prawdopodobnie jakieś cztery dni. Nie jest też nijak jeszcze ustalone, ile dokładnie ma kosztować, ale pojawiają się prognozy wskazujące na pułap pięciuset złotych. W momencie, gdy w przeciągu pięciu lat od ukończenia pozytywnie kursu zmotoryzowany ponownie przejdzie próg limitu dwadzieścia cztery punkty, zmuszony zostanie do kolejnego zdawania egzaminu na prawo jazdy.
Napisane przez:

Przez lukasz