Skuter bez prawa jazdy?

Motoryzacja wrz 4, 2019

Nie ma zbyt wiele pojazdów mechanicznych, które można prowadzić bez posiadania w tym celu odpowiednich uprawnień, jakimi są przede wszystkim egzamin państwowy zdawany dla wydania formalnego dokumentu potwierdzającego, że przeszedłeś wszelkie wymagane testy i jesteś solidnie przygotowany do tego, żeby stać się kierowcą. Jest jednak opcja, aby chętni prowadzić pewną grupę pojazdów skuterowych, mogli to robić bez egzaminu i specjalnego prawa jazdy.
Zacznijmy od tego, że o stosowne uprawnienia na skuter nie muszą się ubiegać ci, którzy urodzeni zostali między dniem dwunastego stycznia 1995 roku oraz do dwunastego stycznia roku 2000, ale mają zdobytą w wyżej wymienionym przedziale czasowym kartę motorowerową. W tym wypadku, posiadacze wspomnianej karty motorowerowej mogą prowadzić wszystkie skutery, jakie są zarejestrowane jako pojazdy motorowerowe. Ogólnie nie ogrzewanie hal brak tego typu maszyn i ich rynek jest naprawdę mocno zróżnicowany, więc nie mając odpowiednich uprawnień do prowadzenia motocyklu klasycznego, nie ma się co zniechęcać, gdyż spośród oficjalnie zarejestrowanych skuterów – motorowerów, zdecydowanie jest w czym przebierać.

Są to świetnie konstruowane pojazdy zwłaszcza japońskiego pochodzenia, ale też wiele jest znanych modeli wywodzących się z rynku europejskiego. Japońskie skutery z reguły odznaczają się lepszymi parametrami technicznymi, a więc i lepszą jakością, ale to idzie zaś w parze z ich wyższymi kosztami. Jeżeli natomiast chodzi o posiadaczy karty motorowerowej, ale urodzonych po 19995 roku, nie ma przewidzianych uchyleń od konieczności zyskania uprawnień do prowadzenia skuterów po drogach publicznych. Zawsze trzeba mieć wybraną kategorię prawa jazdy.
Napisane przez:

Przez lukasz