Ograniczenia i wymogi na prawo jazdy

Prawo jazdy wrz 18, 2019

Jeśli już za parę miesięcy wprowadzone zostaną w życie nowe wymogi dla kandydatów na przyszłych kierowców, zapowiada się, że łatwo zyskać uprawnienia na prowadzenie pojazdów mechanicznych z pewnością nie będzie. Powód? Sprawdź w dalszych fragmentach naszego kompendium wiedzy motoryzacyjnej, co takiego planowane jest do zmienienia, wprowadzenia, czy też wyregulowania bądź ograniczenia.
Pierwsza i chyba jedna z ważniejszych wśród nowo planowanych zmian modyfikacja obejmować ma okres próbny. Mowa tu przede wszystkim o nowych kierowcach. Jeżeli ktoś stanie się świeżo upieczonym zmotoryzowanym, a więc pierwszy raz uzyska uprawnienia, w zakresie kategorii B, będzie musiał przejść trwający prawdopodobnie dwa lata okres próbny. Co więcej, warto także mieć na względzie i podkreślić fakt, iż moment konkretnego zdania pozytywnie egzaminu krajowego na prawo jazdy to nie jest czas, kiedy dokument ostatecznie zostanie kierowcy wystawiony, dlatego data wygaśnięcia okresu próbnego będzie jeszcze bardziej wydłużona. Co więcej, wieloletnie prawo jazdy będzie także łączyło się z koniecznością odbycia okresu próbnego.

Podobne ograniczenia a także obowiązek okresu próbnego obowiązywać ma w stosunku do kierowców, którzy niegdyś mieli już prawo do jazdy, ale je stracili i w bieżącym roku postanowią je zdać ponownie. Ponadto warto też przybliżyć o co chodzi ze wspomnianym okresem próbnym. Otóż to objęcie obowiązkiem kierowców, którzy zyskali w 2019 roku po raz pierwszy w życiu uprawnienia do jazdy kategorii B. Mowa tu o samochodach nieprzekraczających całkowitej masy 3,5 tony, z wyłączeniem z tego motocykla oraz autobusu. Do tego, można też ująć w tych kategoriach czterokołowiec lekki i motorower. Czas wprowadzonego okresu próbnego liczony jest zaś od daty, kiedy to zmotoryzowany odbierze oficjalnie swe prawo jazdy w postaci dokumentu.
Napisane przez:

Przez lukasz